1xbet

Evde Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil maskesinin yararlarını ve meskende kil maskesinin imalini öğrenmek için haberimizi çabucak okumaya başlayın! Mineral bakımından güçlü olan kille pak, parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Kil maskesinin cilt üzerindeki olumlu tesirleri artık herkes tarafından biliniyor. Sizlere kil maskesi hakkında yararlı bilgiler sunuyoruz.

1xbet

Evde kil maskesi nasıl yapılır?

1xbet

İçerisinde çokça mineral barındıran kil, bulunduğu coğrafik bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Akne ve sivilce sorunu yaşayan ciltler beyaz kil, yağlı ve sivilceli ciltler yeşil kil, güneş lekeleri ve renk eşitsizlikleri sorunlarına sahip ciltler mavi kil, gözenekleri tıkalı ciltler sarı kil, hassas ve kızarıklık sorunu olan ciltler pembe kil, kuru ciltlerin ise kırmızı kil maskesi uygulamalıdır.

Evde kil maskesi yapmak istiyorsanız, sizlere kolay kolay hazırlayabileceğiniz tarifler sunuyoruz!

1xbet

Yağlı ciltler için kil maskesi

Bu maskeyi haftada 2 kere sistemli olarak uyguladığınız takdirde, cildinizdeki yağlanmayı denetim altına alabilirsiniz. – 1 çorba kaşığı yeşil kil

– 1 tatlı kaşığı su

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

– 1 çay kaşığı karbonat

Bir kasenin içinde tüm materyalleri karıştırın. Kil, çok süratli kurur. Maskeyi çok bekletmeden pak ve kuru cilde uygulayın. Gerekli gördüğünüz yerlere fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bu nedenle, 5-10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Siyah nokta giderici maske

– 1 yemek kaşığı beyaz kil

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

– 1 çay kaşığı esmer şeker

Tüm gereçleri bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra, siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. Kuruyan maskeyi ılık su yardımıyla, dairesel hareketler yaparak temizleyin.

Sivilce lekeleri için kil maskesi

– 1 yemek kaşığı kırmızı kil

– 1 tatlı kaşığı yoğurt ya da süt

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

– 1 çay kaşığı karbonat

– 4-5 damla limon suyu

Tüm materyaller, homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Maske kuruduktan sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Karışımı, sivilce lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın.

Gözenek temizleyici maske

– 1 yemek kaşığı sarı kil

– 4 damla çay ağacı yağı

– 3 damla limon yağı ya da limon suyu

– Maden suyu

Kil, çay ağacı yağı ve limon suyunu bir kabın içerisinde karıştırın. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi boyun ve dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz. Daha sonra gerekli gördüğünüz bölgelere uygulayın. Homojen bir kıvam elde edene kadar maden suyu ek edin.

Kil maskesi banyodan sonra mı yapılır?

Bu nedenle kil maskesini banyodan sonra uygulamak maskenin tesirini arttırır. Banyodan evvel uygulamak isteyenler, yüzlerine buhar uygulaması yaparak gözenekleri açabilirler. Banyodan sonra ciltteki gözenekler açılır.

Kil maskesinin yararları nelerdir?

– Tıkanan gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.
– Ciltteki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırır.
– Düzenli kullanımda cilt lekelerini ve sivilce izlerini yok eder.

Kil maskesi nasıl uygulanır? – Kil maskesi ciltteki fazla yağı emer, yağ istikrarını korur.
– Var olan sivilceleri kurutur.
– Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler.

Kil mineral açısından zengindir. Bu yüzden, bacak, kol, sırt ve göğüs bölgelerine de uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Yağlı ciltler, haftada 2 defa kil maskesi uygulayabilirler. Olağan ciltlere haftada 1 uygulama kâfi olacaktır. Kuru ciltler ise 2 haftada bir yapmalıdır.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve z ilgili olan ek bilgi almak isterseniz lütfen web sitesini ziyaret edin.

Yorum yapın